Держоргани більше не будуть вимагати паперові квитанції: де запрацювало нововведення?

 

А ви знайомі з сервісом check.gov.ua?

Сервіс check.gov.ua запрацював в Україні 24 грудня 2019 року. Він працює таким чином, що замість паперової квитанції з банку користувач отримує її код. А той, хто перевіряє платіж, повинен зайти на check.gov.ua і ввести код. Це – все.

На цьому тижні до сервісу було підключено:
🔸 Сервісні центри МВС (водійські посвідчення, довідка про несудимість тощо);
🔹 Міграційна служба (паспорти, закордонні паспорти тощо);
🔸 РАЦСи (усі послуги з народження, шлюбу тощо);
🔹 ЦНАПи (послуги Міграційної служби та РАЦСів);
🔸 послуги в Обласних державних адміністраціях (ліцензії, витяги тощо).

Це означає, що українцям більше не потрібно буде гаяти час на те, щоб принести в ці органи банківські квитанції про сплату. Можна просто сплачувати послуги через Інтернет-банк або мобільний банківський додаток (можна прямо на місці) та дати номер квитанції працівнику державної установи.

Окрім часу, для українців це буде заощадження і грошей. Бо часто саме через вимогу паперових квитанцій люди вимушені сплачувати послуги через «місцеві» банки з гігантськими комісіями.

Працівники цих державних установ отримали службові інструкції. Але якщо раптом хтось зі списку вище все одно вимагає квитанцію у паперовій формі, треба дзвонити на гарячу лінію 1545.

Зараз до сервісу Check приєднано вже три банки (А-Банк, Приватбанк та Монобанк), в стадії підключення — ще 10 установ.

Джерело

Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.