ВОДІЇВ У СТАНІ АЛКОГОЛЬНОГО СП’ЯНІННЯ ПОКИ НЕ БУДУТЬ ПРИТЯГАТИ ДО КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

З 1 січня 2020 року мав набрати чинності ухвалений Верховною Радою України Закон про застосування кримінальної відповідальності за керування транспортом в нетверезому вигляді.

Норма щодо відповідальності нетверезих водіїв міститься в прийнятому 22.11.2018 Верховною Радою України Законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» (так званий «закон про кримінальні проступки»).
Згідно з цим Законом Кримінальний кодекс України доповнений новою статтею 286-1, за змістом якої керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, тягне кримінальну відповідальність.
Кримінальна відповідальність передбачає значні штрафи з можливістю позбавлення права керувати транспортними засобами на строк до 3 років.

Проте вищезазначена норма не набере чинності у строк, який був запланований.
Справа у тому, що 03.12.2019 Верховною Радою України було ухвалено Закон про внесення змін до Розділу ІІ «Перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22 листопада 2018 р. № 2617-VIII (щодо відтермінування часу вступу в дію), який зараз на підписі у Президента.
Цим Законом набрання чинності Закону про кримінальні проступки було перенесено на 1 липня 2021 року.
Відповідно, і стаття 286-1 Кримінального кодексу України запрацює лише з цієї дати. Тому кримінальна відповідальність за керування транспортом у нетверезому вигляді відкладається.

Джерело

🚗 Увага! Чудова новина! Відтепер поліс ОСАГО можна оформити онлайн! 🚙

 Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.