Що буде з «євробляхами» після Нового року?

Штрафи з Нового року – 170 тис. грн.!

Останнім часом телефон червоний від телефонних дзвоників від людей, що цікавляться, а що буде з «євробляхами» після Нового року, якщо не приймуть закон «Про доступне розмитнення» (законопроекти № 2342/345)? Чи можливо якось перечекати, загнавши машину в гараж до кращих часів, чи штраф прийде поштою і т.п.?

З огляду на інформаційний голод та деяку паніку, пов’язану із затягуванням зі сторони Народних депутатів України прийняття Закону «Про доступне розмитнення», вирішив поділитись інформацією та роз’яснити що і як.

Отже, перше, з чого потрібно почати, це те, що штрафи за прострочку строків митних режимів «транзит» та «тимчасове ввезення» Верховна Рада України не відтермінувала. Якщо уважно почитати положення Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо відтермінування застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митну територію України» № 73, можна прийти до висновку, що відтерміновані лише два незначні штрафи, а саме за передачу права користування у митному режимі «транзит» (штраф 8500 грн.) та поліцейський штраф за порушення митного законодавства (штраф 8500 грн.).

Разом з цим, «каральні штрафи Южаніної» у розмірі 170 тис. грн. не скасовані не відтерміновані та діють повним ходом.

Станом на сьогоднішній день, щодо осіб, які загнали автомобіль в митному режимі «транзит», під час перетину кордону цими особами (не важливо пасажирами чи водіями; на автомобілі, що був ввезений чи іншому авто; на автобусі чи потягом) складені вже тисячі протоколів про порушення митних правил на передані в суди.

Я вже отримую інформацію про винесені судові рішення, згідно митних протоколів про присудження людям штрафів в розмірі 170 тис. грн. та конфіскацію автомобілів. Цю інформацію легко перевірити по Єдиному державному реєстру судових рішень відфільтрувавши рішення по даті і по частині 6 статті 470 Митного кодексу України.

Народні депутати України на Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики хотіли усунути дану несправедливість Закону України № 73 та за авторства Народного депутата України Ковальчука О.В. подали законопроект  «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового порядку застосування статей 470 та 481» № 2288, яким планується відтермінувати штрафи в розмірі 170 тис. грн. за порушення митних режимів «транзит» та «тимчасове ввезення» до 31 грудня 2019 року.

05 грудня 2019 року Законопроект № 2288 прийнято верховною Радою України в першому читанні, друге читання відбудеться на пленарному тижні Верховної Ради України  з 16 по 20 грудня. Разом з цим, закон набере чинності лише після його підписання Головою Верховної Ради України, Президентом України та опублікування, що може статись ближче до Нового року.

Настання катастрофи та величезної біди для осіб, що загнали автомобіль на себе в митному режимі «транзит» може попередити лише прийняття двох законів Народного депутата України Олексія Ковальова – № 2342/2345, які надали б по-перше можливість доступного розмитнення «євроблях», а по-друге відтермінували б застосування штрафів за порушення строків митних режимів «транзит» та «тимчасове ввезення» на період доступного розмитнення, ще на 180 днів.

Саме з цією метою 17 грудня 2019 року під стінами Верховної Ради України Всеукраїнською громадською організацією «Авто Євро Сила» організовується наймасовіша акція в історії протестів «євроблях», метою якої є добитись для громадян України доступного розмитнення шляхом прийняття Верховною Радою України законів № 2342/2345.

Але, що ж буде, якщо закони № 2342/2345 не приймуть?

Звісно, найважча ситуація для громадянами України, що загнали автомобіль на себе в митному режимі «транзит» – їх чекає штраф у розмірі 170 тис. грн. та конфіскація транспортного засобу.

Те саме чекає і заробітчан, які загнали автомобіль на себе в митному режимі «тимчасове ввезення» під консульський облік на 2 місяці і в яких закінчився цей строк.

Простіша ситуація, якщо можна так сказати, із автомобілями, що загнані іноземцями в митному режимі «тимчосове ввезення» на рік та передані громадянам України по довіреності.

Якщо цей річний строк ще не сплинув – іноземець може вивезти автомобіль за кордон.

Проте, якщо вже сталася прострочка, єдина дорога цим автомобілям, це – майданчики розборок та металобази. В зв’язку із відновленням з Нового року дії поліцейських штрафів, пересування дорогами на таких автомобілях грозить отриманням від патрульного поліції штрафу в розмірі 8500 грн., від митниці штрафу в розмірі 170 тис. грн. та конфіскацію автомобіля.

Чи можна буде розмитнити «євробляху» після Нового року? На жаль – ні, оскільки «Тимчасовий порядок виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України», згідно якого розмитнюються «євробляхи» (та який би продовжив свою дію після прийняття законів № 2342/2345) втрачає свою силу – 01 січня 2020 року.

 

Кандидат юридичних наук

Адвокат Казачук Іван Володимирович

 

🚗 Увага! Чудова новина! Відтепер поліс ОСАГО можна оформити онлайн! 🚙

 Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.