Відтепер перевозити дітей без автокрісел заборонено

ВРУ ухвалено новий  закон!
Якщо дитина віком до 12 років в авто без автокресла – водіїв почнуть штрафувати.
І порушення норми 510 гривень, ІІ – вже 850 гривень.

Поки що законодавча норма ще не вступила в силу! Така  законодавча потреба у наявності автокрісла в салоні автомобіля поширюється на дітей віком до 12 років, чий зріст не перевищує 145 сантиметрів. Згідно з Правилами дорожнього руху України в останній редакції від 2019 року, а саме: пунктом 21.11 «Про перевезення пасажирів» в котрому зазначається наступне: «дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, – у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; на передньому сидінні легкового автомобіля – без використання зазначених спеціальних засобів; на задньому сидінні мотоцикла та мопеда». 

Ця норма не стосується пасажирів загальноміського транспорту, а ось приватним перевізникам  все ж таки потрібно закупити автокрісла, оскільки уряд не звільняє їх від перевезення дитини без спеціального кріплення. 

 

Чи вдастся патрульним виявляти такі правопорушення на дорогах?

 

Усім давно відомо, що Україна так хоче стати частиною Європейського союзу, але тонування вікон у нас не скасоване!  Як же тоді наглядачам порядку ловити цілеспрямовані правопорушенні, та ще і на немалій швидкості? На жаль, це практично неможливо зробити. 

Прес-офіцер патрульної служби Житомирської області Ігор Іванюк стверджує: «Завжди причиною зупинки водія є порушення правил дорожнього руху. І якщо під час спілкування з ним буде помічено, що він перевозить неповнолітнього пасажира, тоді патрульні будуть зобов`язані виписати штраф. Загалом це буде видно, чи є автокрісло в машині чи його немає».

А коли фізичні особливості дитини не відповідають законодавчим нормам, що тоді?  

У нас, як завжди, що закон ухвалено, але не до кінця не вичитано експертами. Усі діти не можуть бути однаковими. Хтось має надлишкову вагу і не може вміститися в автокреслі, хтось вищий на свій вік…  І. Іванюк все ж таки радить шукати таку модель дитячого кріплення, яке підійде таким дітям. Оскільки фізичні особливості дитячого організму не можуть бути причиною, через яку водії зможуть ухилитися від адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху щодо перевезення пасажирів.

Дотримання  норми в інтересах водіїв! 

Згідно статистики Всесвітньої організації охорони здоров’я, аварії на дорогах є одними з основних причин летальних випадків серед дітей, половина смертельних випадків маленьких пасажирів від народження до 5 років сталися з причин відсутності автокрісла. Якщо ж правильно використовувати дитяче автокрісло, то ймовірність травм знизиться на 71%, а летальних випадків – на 55%. 

Чи можна перевозити дитину на передньому сидінні авто?

Ні в якому разі! Переднє пасажирське сидіння – це найбезпечніше місце для дитини, тому встановлювати на нього дитяче автокрісло не можна!

Чи можна перевозити новонароджену дитину на руках?  

Відповідь однозначна  – ні. Протягом 50 років у світі проводилась величезна кількість досліджень і цифри вражаючі! При лобовому зіткненні автомобілів на швидкості 50 км / год вага дитини збільшується в 30 разів. Якщо маса новонародженого малюка разом з одягом близько 4 кг, то в момент удару його вага складе 120 кг. Навіть найсильніша мама таку вагу утримати не зможе. Тепер візьмемо маму. Припустимо, її маса 60 кг. У момент удару на цій же швидкості вона буде важити майже 2 тонни. Таким вагою вона просто задавить дитину!

Чи можна замість автокрісла використовувати люльку від коляски?

Звичайні люльки від коляски не пристосовані для того, щоб використовувати їх у  машині. У них немає спеціальних кріплень для міцної установки в автомобілі, а також їх конструкція не гарантує безпеку в разі ДТП. Якщо ви схиляєтеся до транспортування саме в колисці, то новонародженого малюка краще перевозити в спеціальних утримуючих пристроях групи 0, які відповідають стандартам ECE 44 або ECE 129. Вони встановлюються боком до руху машини і підходять дітям до 9 місяців. На жаль, лише мала частина таких люльок зможе забезпечити  безпеку дитині під час руху. 

 

Також важливо пам’ятати, що маленьких дітей не можна возити в одному положенні тривалий час, так як в автолюльках з міркувань безпеки не передбачено абсолютно горизонтальне положення для сну. Щоб спинка дитини відпочила, потрібно робити зупинки і виймати малюка з автокрісла.

Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.

<