Президент України підписав закон про запровадження аудиту безпеки автомобільних доріг

З метою впровадження положень європейських директив, внесено зміни до законів України «Про дорожній рух» та «Про автомобільні дороги». Усе це робиться для того, щоб підвищити рівень безпеки на дорогах та зменшити кількість ДТП. Адже за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, автомобільні дороги України є одними з найбільш небезпечних для учасників руху, а ризик травмування або загибелі людей на українських дорогах у 6 разів вищий, ніж у розвинених європейських країнах.


“Також документ запроваджує аудит безпеки автодоріг на стадії їхнього проектування та після введення в експлуатацію і перевірку безпеки автодоріг під час експлуатації. Законом передбачена обов’язковість проведення аудиту на міжнародних і національних автомобільних дорогах” — про це повідомляє прес-служба глави держави.

17 жовтня ВРУ прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №1061 про введення процедури аудиту безпеки автомобільних доріг загального користування.

Впровадження норм закону дасть змогу  створити умови для будівництва безпечної дорожньої інфраструктури, зокрема шляхом залучення європейських фондів та інвестицій.

Скільки це коштуватиме українцям?

Як наголошується в законопроекті, відповідно до міжнародного досвіду, вартість проведення аудиту безпеки автомобільних доріг становить приблизно 5-10% від витрат на проектування, або менше ніж 5% від витрат на будівництво. Оскільки витрати на проектування становлять приблизно 5-6% від загальної вартості проекту, то наступні вигоди від безпечного руху (зменшення кількості ДТП з тяжкими наслідками) значно перевищують витрати на ці заходи.

Що чекає Україну найближчі роки?

Будівництво нових аеропортів та пошуки інвестора для Укрпошти, впровадження електронного квитка на весь транспорт, збільшення річкових перевезень,

відновлення доріг, оновлення залізничного транспорту і запуск нових маршрутів. 

 

У дорожній інфраструктурі заплановано:

  • відновити близько 4000 км доріг;
  • виділити 73 мільярдів гривень на дорожню інфраструктуру, а це майже на 40% більше, ніж у попередні роки;
  • зосередити увагу на будівництво якісних доріг до опорних шкіл, лікарень та інших соціальних об’єктів у регіонах;
  • продовжити запровадження сучасних систем контролю, зокрема зважування вантажівок в русі;
  • збільшити фінансування програми безпеки вдвічі – до 3,2 мільярда гривень.

 

У міністерстві сподіваються, що реалізація проекту призведе до зниження соціальних витрат від наслідків дорожньо-транспортних пригод.

 

🚗 Увага! Чудова новина! Відтепер поліс ОСАГО можна оформити онлайн! 🚙

 Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.

Киев Автомобильный