Школи масово проводять заходи з безпеки на дорозі

На Всеукраїнське змагання шкіл Хештег-Марафон #SpeakUpUkraine зареєструвалося 275 шкіл з 22 областей України. Це майже 3 000 учасників з усієї України, з яких найбільш активними є Полтавська, Донецька та Луганська області. У цих регіонах зареєструвалася найбільша кількість шкільних команд. Ініціатори змагання – Національна програма з попередження дорожньо-траспортного травматизму дітей та молоді Traffic Challenge.

В рамках першого етапу конкурсу команди проводили дитячі культурні проекти з безпеки дорожнього руху, щоб привернути увагу населення, ЗМІ та місцевих органів влади до питання важливості безпеки  дітей на наших дорогах.

За попередніми підрахунками оргкомітету конкурсу, до організації заходів першого етапу було залучено близько 13,5 тисяч дітей молодшої школи, а глядачами, слухачами та залученими учасниками цих культурно-освітніх кампаній стали близько 70 тис. дітей та місцевих мешканців.

«У Traffic Challenge ми вважаємо, що у школі діти мають вчитися діяти, вірити в свої сили та висловлювати позицію. Сучасні школярі вже не такі, як були раніше, довкола них значно більше інформації та небезпек. Треба максимально сфокусувати їхню увагу на тому, що допоможе їм вижити у сучасному світі, сформувати в них відповідальніше ставлення до цінності власного життя та персональної безпеки. Саме у цьому віці ми можемо закласти нову якість культури майбутнього українського суспільства». – Сказала голова оргкомітету конкурсу, та ГО Traffic Challenge Ольга Дробишева.

Діти молодших класів протягом першого етапу змагання розкладали листівки з нагадуванням про безпечну поведінку на дорозі у поштові скриньки, роздавали  тематичні листівки водіям, влаштували ходу до школи «Рух до школи – наш безпечний рух», проводили акції та флешмоби у ТРЦ.

Перший етап змагання вже позаду. Тепер на черзі 2-й етап, у якому беруть участь середні та старші класи. Їм організатори ускладнили завдання. Школярам треба виявити проблему на дорозі саме у своєму місті, звернутися з проблемою офіційним листом до місцевих органів влади, провести акцію, яка б привернула увагу до проблеми і залучити місцеву пресу. Триватиме 2-й етап змагання до 25 жовтня.

Нагадаємо, змагання Хештег-Марафон #SpeakUpUkraine проводиться за підтримки Уповноваженого Президента з прав дитини Миколи Кулеби, Центру громадського здоров’я України, Міністерства інформаційної політики та Патрульної поліції України.

Хештег #SpeakUp (дослівно з англ. – Висловлюйся) – це міжнародне гасло, що символізує активні дії та висловлювання за безпеку на дорозі, проголошене на цей рік ООН для всіх країн, які підтримують глобальні цінності.

 

Змагання Хештег-Марафон #SpeakUpUkraine триватиме до кінця листопада.

<