Чи може митниця донарахувати митні платежі після митного оформлення?

Після такого великого розмитнення автомобілів, що було цією зимою я так само очікував і великого митного пост-аудиту та здійснення ДФС повторної перевірки митної вартості від якої нараховувались митні платежі.

Митним кодексом України, зокрема положеннями статті 336 передбачено, що органи ДФС протягом трьох років після здійснення митного оформлення мають право повторно перевірити правильність раніше здійсненого митного оформлення та повноти нарахування та сплати митних платежів.

І ось вже цього тижня до мене звернулось декілька осіб, яких викликають на митницю для надання пояснень і навіть для складання протоколу про порушення митних правил.

Так все ж таки, чи може ДФС донарахувати митні платежі та змусити заплатити ще більше, ніж вже було сплачено?

Позитивним є те, що Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду логічно продовжує правову позицію Вищого адміністративного суду України та у своїх рішеннях зазначає про неправомірність повідомлень-рішень ДФС, оскільки під час проходження митного контролю уповноважені митні органи, з урахуванням поданих декларантом документів, не мали зауважень до заявленої позивачем митної вартості товару, а органом ДФС не доведено належними доказами заниження декларантом митної вартості ввезених товарів, а тому збільшення декларанту суми грошового зобов’язання з податку на додану вартість та додаткового імпортного збору є безпідставним та необґрунтованим.

Негативним залишається той факт, що запрошення до митних органів будуть надходити, будуть складатись протоколи та виноситись постанови про порушення митних правил та податкові повідомлення-рішення про донарахування митних платежів, що потрібно буде все ж таки скасовувати в судовому порядку.

Кандидат юридичних наук
Адвокат Казачук І.В.

🇪🇺 Авто чат на європейській реєстрації 

 

Inline
Inline
Киев Автомобильный