«Косі зебри» в Україні

В Україні можуть почати проектувати пішохідні переходи з «косою зеброю», тобто не під прямим кутом до тротуару, а навскіс. Таку можливість обговорюють у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Сьогодні у Європі більшість пішохідних переходів – наземні, а не підземні. Попри на це, аварій там в рази менше. Все завдяки розумному проектуванню вулиць і доріг. Наприклад, влаштуванню на перехрестях наземних пішохідних переходів із «косою зеброю» – не під прямим кутом до тротуару, як зазвичай, а трохи навскіс.

Практика навскісних пішохідних переходів сьогодні зустрічається у Бельгії, Німеччині, Франції, Нідерландах та інших країнах. За підрахунками експертів, тільки завдяки їх використанню ризик аварій на дорогах зменшується до 10%.

Завдяки «косим зебрам», на думку міністерства, підвищується видимість людей на переході – ризик наїзду чи іншої аварії набагато менший; підвищується увага і власне пішохода, змушує його дивитися в бік автомобіля, що рухається.

Варто зазначити, що більшість ДТП в Україні за участю пішоходів відбувається саме на перехрестях. За статистикою МВС у 2018 році на українських дорогах загинуло близько 3 тисяч людей, близько 30 тисяч – травмовані.

 

Inline
Inline
Киев Автомобильный