Чи буде застосовуватись штраф в розмірі 170 000 грн.? Частина 2

В березні мною було направлено звернення до митниць України «Про надання роз’яснення про те, чи буде застосовуватись штраф в розмірі 170000 грн. (частина 6 статті 470 Митного кодексу України) до осіб, хто особисто ввіз транспортний засіб та безповоротно його втратив».

Читати частину 1

Усі митниці, які надали мені роз’яснення, послались на положення статті 460 Митного кодексу України.
Відповідно до даної статті вчинення порушень митних правил, передбачених в тому числі статтею 470 Митного кодексу України внаслідок дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб не тягне за собою адміністративної відповідальності.

Київська міська митниця ДФС додатково послалась також на Методичні рекомендації (лист Департаменту аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням ДФС України від 14 грудня 2015 року № 45385/7/99-99-26-03-022-17) та дала перелік обставин непереборної сили, серед яких зокрема є збройний конфлікт або серйозна погроза такого конфлікту, включаючи але не обмежуючись ворожими атаками, дії іноземного ворога, військові дії, оголошена та неоголошена війна, аварії, протиправні дії третіх осіб, пожежа, вибух тощо (зверну увагу, що перелік не вичерпний).

Таким чином, можна зробити висновок, що митниці України не будуть застосовуватись штраф в розмірі 170000 грн. до осіб, хто особисто ввіз транспортний засіб та безповоротно його втратив (в внаслідок знищення під час бойових дій, ДТП, пожежі або внаслідок угону).

Підкреслю, що втрата автомобіля повинна відбутись до 23 травня 2019 року, до дня набрання законної сили Закону України № 2612, яким збільшено розміри штрафів.

Разом з цим, митниці роз’яснюють, що умовою звільнення від відповідальності є документальне підтвердження, видане спеціально уповноваженими на це державними органами, факту аварії, дії обставин непереборної сили, протиправних дій третіх осіб або конфіскації цих автомобілів.

Відсутність документального підтвердження вищезазначених обставин є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.

п.с.
Митниця та поліція вже повним ходом готуються до дня набрання законної сили Закону України № 2612. Сумська митниця ДФС вже влаштувала розсилку інформаційних повідомлень, про що я писав тут

Відео Василя про «Листи Щастя» митниці

(с) Кандидат юридичних наук Адвокат Казачук Іван Володимирович

Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.

Inline
Inline
Киев Автомобильный