В Україні планують поміняти систему видачі водійських посвідчень.

В Україні планують поміняти систему видачі водійських посвідчень.  Права на автомобіль з автоматичною коробкою передач будуть окремі і з систематичної системою перездачею.

Права на водіння мотоцикла видаватимуть особам, які досягли 20-річного віку, а за кермо автобуса дозволять лише з 24 років

В Україні хочуть кардинально змінити систему отримання водійських прав.  На сайті Міністерства внутрішніх справ був заявлений глобальний законопроект, згідно з яким на території України будуть діяти досить схожі на європейські умови видачі водійських документів.  Згідно законодавства нашої країни проект стане законом після затвердження на засіданні парламенту і успішного парламентського голосування в його підтримку.

Представлення проекту

Головним чином МВС хочуть збільшити перелік існуючих категорій водійських посвідчень.  Такі зміни будуть в основному для водіїв мототехніки, так як для них на сьогоднішній день існує лише 2 категорії — це А для мотоциклів і А1 для мопедів.  Їх замінять 4 види:

  • А — більш потужні мотоцикли;
  • А1 — мотоцикли з об’ємом мотора до 125 куб. см або 11 кВт;
  • А2 — техніка з співвідношенням маси і потужності не більше 0,2 кВт / кг;
  • АМ — мопеди з двигуном до 50 куб. см або 4 кВт (для електробайк).

 

З огляду на цю інформацію прийнято видавати права з 16 років на категорії АМ і А, а з 18 років на А2.  І лише, досягнувши віку 20 років і стажу водіння категорії А2 не менше 2-х років, громадянин зможе отримати офіційний дозвіл на водіння потужного мотоцикла, що відповідно буде підтверджуватися правами категорії А.

Також зміняться умови для отримання посвідчень на водіння тягачів і автобусів.  Такі права можна буде отримати після виповнення людині 24 років.

Введення нових електронних державних послуг.  Що запропонують в 2019 році

Для отримання повноцінних прав водій, щойно отримавши посвідчення, не повинен зробити більш ніж 2 порушення до закінчення терміну дії документа.  Такі права видаються строком на 2 роки з обмеженням в швидкісному режимі до 70 км / год.  Цей тестовий період буде застосовуватися для всіх новачків.

Також переглянуто остаточний термін дії водійських прав.  Законопроект розглядає обов’язковість підтвердження навичок водіння автотранспортного засобу кожні 15 років, а водіям вантажних машин і автобусів — кожні 5 років.  Пройшовши чергову перекваліфікацію права змінювати не потрібно, вони будуть діяти до закінчення зазначеного терміну.

Ще однією серйозною зміною буде отримання прав на кшталт коробки передач транспортного засобу.  Після здачі іспиту на транспорті з коробкою «автомат» в посвідченні так і буде вказано.  З такими правами керувати машиною з ручною коробкою забороняється.  І, навпаки, при отриманні посвідчення зі здачею на ручній коробці, обмеження при водінні машини з автоматичною коробкою повністю відсутні.

Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.

Inline
Inline
Киев Автомобильный