Україна — третя з кінця за доступністю бензину для населення

Україна посідає третє з кінця місце в списку країн з найбільш доступним бензином, підрахував НафтоРинок, використовуючи методологію Bloomberg, за якою агентство складає свій рейтинг Gasoline Prices Around the World. За даними консалтингової компанії UPECO, середня ціна А-95 на українських АЗС в IV кварталі 2018 року становила в середньому $1,14/л (за курсом НБУ), що відповідає 15,8% добового доходу на кожного громадянина. В якості середнього доходу використовується річний показник ВВП на душу населення в перерахунку на день. В Україні ВВП на душу населення за підсумками 2017 року становив $2640, Або $7,23/день.

Найгірше співвідношення доходів і цін на паливо тільки в двох країнах світу з 61 держави, включеної до рейтингу Bloomberg. Так, в Пакистані за літр бензину А-95, який в IV кварталі 2018 року коштував $0,69/л, потрібно було віддати 20% середньодобового доходу її громадянина (становить $3,35). В Індії, де А-95 коштував $1,02/л, на літр бензину довелося б витратити 18,5% доходу.

Нагадаємо, що обсяги споживання бензинів в Україні продовжують знижуватися. За даними консалтингової компанії UPECO, в 2018 році баланс бензинів в Україні знизився на 8%, до 1,84 млн т. При цьому продажі на АЗС, за даними Держстату, впали на 15% в порівнянні з попереднім роком.

Підписуйтесь на канал Киев Автомобильный у Viber/Telegram, читайте нас у Facebook  та Instagram, щоб першими дізнаватися про нові матеріали і ключові події дня.

Киев Автомобильный