ГБО: варто чи ні переводити авто на газ цієї осені?

Ціни на бензин зросли так, що вже боязко заїжджати на заправку. Через це одні водії починають замислюватися про можливість зміни свого занадто ненажерливого чотириколісного скакуна, інші — про переведення його на інше «харчування» — газ. Саме про другий варіант і піде мова, хоча цього літа вартість його теж зросла не на жарт. Страшилок про газобалонне обладнання чимало. Але давайте подивимося на ГБО, так би мовити, з боку і спробуємо розібратися: чи такий страшний чорт, як його малюють?

Встановлювати газ на авто експерти рекомендують тим, для кого автомобіль — годувальник. Також є сенс ставити ГБО на авто власникам, які живуть за містом або мають в планах заміське життя, і власникам «ненажерливих» двигунів: це виправдає себе, нехай і не відразу. Доречний газ і для тих, у кого на сім’ю два авто. А ось утриматися від ГБО краще власникам малолітражок (до 1,6 л), тим, хто наїжджає менше 500 км в місяць (окупатися буде довго), власникам автомобілів, двигуни яких не дозволяють газ (про це розповість фахівець), і тим, у кого авто на гарантії: вона автоматично зникає. Не варто переобладнуватися під газ і тим, хто планує машину замінити: при продажу наявність ГБО не завжди є перевагою.

Все ж, прийнявши рішення встановлювати ГБО, краще відправитися на сертифіковане СТО, на якому поставлять офіційне обладнання, дадуть гарантію на 3 роки або 100 тис. км і де в подальшому ви зможете проходити ТО. Зараз найпопулярніше — 4-е покоління ГБО, яке встановлюють на інжекторний двигун. 2-е і 3-е вибирають власники карбюраторних двигунів, а ось що стосується 5-го і навіть 6-го покоління, то крім відчутної різниці в ціні, істотних відмінностей поки немає, кажуть експерти. Пов’язано це і з тим, що ці види — відносно нові, а тому малодосліджені.

Установки можуть бути польськими, прибалтійськими, російськими, китайськими, італійськими. Не секрет, що за якість треба платити: за італійський «газ» доведеться викласти від 14 до17 тис. грн, а польський або прибалтійський аналог обійдеться в 9-11 тис. грн.

Обслуговувати ГБО краще там же, де і встановлюєте: далеко не всі автомеханіки можуть грамотно впоратися з цим завданням. Особливо це важливо, якщо обладнання недороге, в ньому немає автоматики, і калібрування двигуна повинно проходити у русі.

Прораховуємо плюси та мінуси ГБО: головний плюс, безумовно — економія. В середньому газ коштує близько 15 грн/л, при витраті 13 л на 100 км вартість 1 км становитиме 2 грн. При аналогічній витраті бензину на 1 км – 3,25 грн. Ще один плюс — дві незалежні паливні установки, що означає подвійний запас ходу (закінчується газ — машина автоматично переходить на бензин).

Не можна не сказати про мінуси. Головний — балон для газу «з’їдає» простір у авто. Відчутний мінус і вартість ГБО, яке вимагає разового вкладення коштів, хоча і відбивається через кілька місяців. До цих недоліків варто додати додаткове ТО, крім основного: в залежності від установки його треба проходити кожні 10 або 15 тис. км. У середньому додаткове ТО обійдеться в 700-900 грн. Відсутність сертифікованого палива і якісних заправок, на яких можна проконтролювати кількість залитого газу, — ще один мінус. Крім того, немає можливості перевірити якість палива: експерти радять заправлятися на одній, перевіреній станції, адже на своїй безпеці та безпеці рідних краще не економити.

Питання ставити ГБО на автомобіль чи ні, повинен вирішувати сам водій. Але, пам’ятайте, що реальну вигоду альтернативний вид палива принесе лише тим, хто не випускає кермо. Для людей, що користуються авто лише від випадку до випадку, овчинка не буде коштувати вичинки.

Inline
Inline
Киев Автомобильный